Toggle navigation

Jak kopać Ethereum: krok po kroku, jak rozpocząć kopanie 2023Kwota ponad 81 miliardów w transakcjach, które odbyły się w przeciągu ostatnich 24 godzin, imponuje. Co ciekawe, od razu sprawdziłem również Bitcoina, ten może pochwalić się jedynie transakcjami na nieco ponad 30 miliardów w ciągu ostatniej doby. Oczywiście sytuacja jest zmienna, ale to pokazuje, jak istotnym projektem na rynku kryptowalut jest Ethereum. Zaznaczę już na samym początku, że ten artykuł nie jest dla “kryptowalutowych wyjadaczy”. Mimo wszystko warto mieć pojęcie o podstawach, takich jak, chociażby blockchain. Jeżeli jesteście natomiast totalnymi laikami, zapraszamy Was do sekcji komentarzy – na Waszą prośbę możemy przygotować wpis, który wytłumaczy Wam najprostsze terminy ze świata kryptowalut.

Jeśli w przyszłości trudność wydobycia ponownie wzrośnie zbyt mocno w stosunku do rozwoju Proof of Stake, developerzy przewidują kolejne odroczenia Ice Age. Średnia cena Ether wynosi obecnie 193,08 ETH, co stanowi wzrost o ponad 11% w stosunku do czwartku. Cena paliwa wynosiła zaledwie 80,01 jeszcze 24 października – według danych z YCharts. Pamiętaj o tych rzeczach, kiedy decydujesz czy potrzebna jest Tobie koparka Ethereum. Jeśli chcesz aby nawet przy ograniczonym budżecie była u Ciebie koparka Ethereum, Radeon RX 570 to dobra opcja, który jest o około 70 dolarów tańsza od swojego mocniejszego brata RX 580. Karta NVIDIA GTX 1060 jest dość tania w porównaniu z większością innych kart na tej liście, co czyni ją jedną z bardziej przystępnych opcji dla Twojej koparki Ethereum.

Inteligentne kontrakty to indywidualne, zdecentralizowane i samowykonujące się umowy, które są zakodowane w łańcuchu bloków. Co ciekawe, za pomocą systemu Nicehash OS w praktyce nie kopiesz samodzielnie. Zamiast tego, pożyczasz moc swojego komputera innym kopaczom. Następnie oni kupując tę moc, kopią dowolne obsługiwane kryptowaluty według swoich potrzeb, natomiast Ty otrzymasz za to wynagrodzenie w postaci Bitcoina. F2Pool to popularna platforma do kopania z siedzibą w Azji i Stanach Zjednoczonych. Chociaż są na niej dostępne inne kryptowaluty do kopania, kopanie Ethereum jest jedną z najpopularniejszych opcji.

Podsumowanie – kopanie ETH ma niepewną przyszłość

Zagrożenie to było odpowiedzialne za opóźnione przyjęcie kryptowaluty. Ze względu na decentralizację, sieć Ethereum daje uczestnikom dużą moc kontrolowania produkcji nowych monet. Jednocześnie mechanizm PoW zmniejsza ryzyko niwłaściwego zarządzania. Ponad połowa górników musi zweryfikować wszystkie transakcje Ethereum.

Pamiętaj, że powinieneś podjąć decyzję na podstawie wielkości puli, minimalnej wypłaty, kosztów energii elektrycznej i opłat za pulę. Jeśli zdecydujesz się dołączyć do puli wydobywczej Ethereum, możesz rozważyć Ethpool/Ethermine. Te dwie witryny należą do jednej puli i są jednymi z największych w sieci. Zapewnia podwójny przepływ powietrza i trzykrotnie cichsze wydobycie oraz kopanie z prędkością około 29 MH/s. Jest to więc świetna alternatywa, biorąc pod uwagę, że RX 480 jest często trudny do znalezienia na rynku. W systemach zdecentralizowanych niektóre osoby mogą wykorzystać luki w sieci do powielania transakcji.

Oczywiście, działa to trochę inaczej niż standardowe kopanie. Kopanie Ethereum może być wysoce opłacalne, jeśli jesteś w stanie sprzedać swoje monety za wyższą cenę, niż wydałeś na sprzęt i opłaty. Jednak musisz pamiętać, że kopanie kryptowalut jest bardzo ryzykowne, ponieważ ceny mogą wzrosnąć lub spadnąć w dowolnym momencie. Dlatego ważne jest, abyś miał dobry plan na sprzedaż swoich monet, jeśli chcesz uniknąć strat. Kopanie Ethereum jest stosunkowo łatwe i wymaga zazwyczaj tylko kilku kroków. W pierwszej kolejności, konieczne jest uzyskanie odpowiedniego oprogramowania koparki.

Jest to alternatywa dla samotnego kopania kryptowalut, w którym konkurujesz z całą resztą świata, nie mając gwarancji zdobycia nagrody. Pojawiają się proste pytania odnośnie Ethereum – jak kopać i ile możecie konieczność bieżących wiadomości biznesowe na tym zyskać? Aby zacząć swoją przygodę z wydobywaniem kryptowalut warto przemyśleć opłacalność tego przedsięwzięcia. To jak bardzo Wasz sprzęt się nadaje, o ile w ogóle, możecie sprawdzić na tzw.

Program do kopania Ethereum: poznaj Nicehash OS

Osiągi są jednak nadal rozsądne i uzyskasz je za niską inwestycję początkową w porównaniu do większości innych kart. Kopanie kryptowalut jest jednym z najbardziej lukratywnych sposobów na zarabianie pieniędzy w branży kryptowalut (oczywiście poza kupowaniem i posiadaniem tych aktywów, które rosną). super sztuczki, aby osiągnąć sukces w handlu forex online Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dołączyć do puli wydobywczej. Korzystając z puli wydobywczej, udostępniasz zasoby, co obniża koszty eksploatacji platform wydobywczych. W zależności od jakości i struktury grupy wydobywczej, szanse na znalezienie bloku znacznie się zwiększają.

Koparka Ethereum – jak zbudować koparkę do ETH?

CCMiner jest zbudowany przy użyciu języka programowania C++. Jeśli jesteś użytkownikiem Maca, idealny będzie Minergate. Claymore to kolejne doskonałe oprogramowanie do wydobywania Ethereum. Jest wyjaśniający korytarz zbożowy ukrainy ułatwia globalny kryzys żywnościowy przez reuters również dobrze zoptymalizowany i zapewnia ciągłe aktualizacje. Na przykład Nvidia GTX 1070 Founders Editions zużywa tylko 150 watów i osiąga prędkość haszowania między 27 MH/s a 31 MH/.

Monero (XMR) – co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

W przeciwnym razie, długość walidacji jednego bloku będzie zależeć od tego, ilu minerów podłączonych jest do danego ETH pool, a nagrody dzielone są proporcjonalnie do udziału. O kopaniu już trochę wspomniałem, ale pora teraz naprawdę zrozumieć skąd bierze się Ether. Sieć ta, podobnie zresztą jak większość innych kryptowalut działa na zasadzie proof-of-work (PoW).

Jak wspomniano wcześniej, wydobywanie przy pomocy procesorów jest przestarzałe, co spowodowało, że górnicy zaczęli szukać najlepszych kart graficznych, począwszy od Nvidii i AMD. Aby zrozumieć, dlaczego wydobywanie ETC przez GPU jest najlepszym rozwiązaniem, wyjaśnijmy aktualizację Ethereum Classic, która zmieniła jego algorytm haszowania. Dla górników dostęp do dużej mocy obliczeniowej oznacza większą zdolność do wydobywania nowych monet. Dotyczy to również Ethereum Classic, w którym wydobycie stało się trudniejsze i mniej wydajne dla urządzeń o niższym hashrate.

NVIDIA Titan V

Całość utrzymywana jest za pomocą „węzłów”, nazywanych także koparkami. Te użyczają swą moc obliczeniową do rozwiązywania skomplikowanych działań matematycznych wewnątrz sieci. To wszystko sprawia, że Ethereum jest poza kontrolą rządów, instytucji zewnętrznych, banków centralnych, a także nie potrzebuje żadnych pośredników. Co więcej, wszelkie działania w sieci są jawne, każdy użytkownik może swobodnie zweryfikować podstawowe informacje na przykład o transakcjach. Jednocześnie każdy z użytkowników jest anonimowy, a jego tożsamość ukryta jest za ciągiem znaków zwanym kluczem publicznym (o czym więcej w dalszej części artykułu).

Skoro wiecie już, czym jest kopanie kryptowalut, chciałbym przedstawić Wam bardziej dosadnie, jak duży ma to związek z obecną sytuacją na rynku kart graficznych. Na stronie można w prosty sposób wpisać posiadane karty graficzne i na podstawie ich mocy wydobywczej zostanie obliczony dzienny przychód. Za przykład weźmy sobie, chociażby kartę GeForce RTX 3070.

Na przykład NiceHash uchodzi za bardzo intuicyjne rozwiązanie. Zazwyczaj, oferta sprzedaży koparki zawiera informacje o tym jakie jest zapotrzebowanie na energię elektryczną dzięki czemu w ten sposób można pozyskać tą informację. Dodatkowo, karty GPU mają zawsze podane zapotrzebowanie na energię wyrażone w watach. Wszyscy profesjonalni górnicy prawdopodobnie dużo wiedzą o Genesis. Usługodawca ten jest powszechnie uważany za najbardziej renomowanego.

W tym przewodniku przyjrzymy się najlepszym układom GPU, które pomogą Ci zbudować taką platformę do kopania i czerpać zyski z Ethereum, zanim kopanie zniknie na zawsze. Możesz pobrać go bezpośrednio z ich oficjalnej strony internetowej. Następnym krokiem jest wybór oprogramowania do wydobywania.EasyMinerIEtminerto dwa dobre przykłady.